Przejdź do treści

Szachowe mistrzostwa powiatu

Informacje, 04 lutego 2016 15:45

21 uczniów oraz 5 uczennic z siedmiu szkół średnich Powiatu Wadowickiego stanęło do rywalizacji w licealiadzie w szachach. Wyniki turnieju udowodniły, że najlepsi taktycy oraz stratedzy w powiecie uczą się w liceach ogólnokształcących w Wadowicach oraz Andrychowie.

Podziel się

Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach rozegrano na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zawody zwyciężył Bartłomiej Gibas z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, pokonując w decydującym pojedynku uczennicę LO w Andrychowie – Karolinę Sobaniec, która tym samym wygrała rywalizację kobiet.

Zwycięstwo tej dwójki nie było przypadkowe, bowiem Bartek i Karolina należą do klubu MPZSzach Kraków. Warto podkreślić, że Karolina Sobaniec poza sukcesami szachowymi, gra również w siatkówkę, broniąc barw Skawy Wadowice w drugiej lidze.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, które wręczali: przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu – Marek Cimer oraz dyrektor Zespołu Szkół im. KEN – Barbara Pająk.

WYNIKI

Ogólna klasyfikacja powiatowej licealiady w szachach Dziewczęta:

1.Karolina Sobaniec  – LO w Andrychowie (MPZSzach Kraków)

2.Julia Włosiak – I LO w Wadowicach (PSSz Pszczyna)

3.Julia Kania – I LO w Wadowicach (Wieża Wadowice)

Chłopcy:

1.Bartłomiej Gibas – I LO w Wadowicach (MPZSzach Kraków),

2.Filip Walczak – LO w Andrychowie

3.Jakub Wasztyl – I LO w Wadowicach (Wieża Wadowice)

Trzech najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców awansowało do finału wojewódzkiego. Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Sędzią głównym mistrzostw był Adam Madej z szachowego klubu Wieża Wadowice. 

Materiał: powiat.wadowice.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content