Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Świat w skali TT

Kultura, 07 października 2021 13:37

We wtorek gościem Radia Andrychów był kęczanin Paweł Gąsiorek – rozmawialiśmy o jego czterometrowej makiecie kolejowej. Kilku słuchaczy upomniało się dzisiaj o film, do którego dostęp na You Tube obiecaliśmy podczas tej audycji. Zatem na dole, pod artykułem zamieszczamy go.

Sami zobaczcie, jaki świat zbudował Paweł Gąsiorek na raptem czterech metrach kwadratowych. Jest tam kilkadziesiąt metrów torów, dziesiątki lokomotyw i wagonów, wiadukty mosty, sieci trakcyjne, semafory, budynki stacyjne, przejazdy i rogatki na nich. Ale całość uzupełnia kilkadziesiąt domów, a obok nich niezliczona ilość maleńkich postaci. Ktoś kosi trawę (i porusza się), ktoś łowi ryby, rąbie drwa, spaceruje, kłoci się z żoną… Jednym słowem cały mikro świat w skali TT, bo tak w modelarstwie określa się modele w skali 1 do 120.

Szczególne wrażenie robi to wszystko, gdy gaśnie światło i całe miasteczko lśni własnymi światłami domów, ulic, mostów i pojazdów.

O Pawle Gąsiorku pisał niedawno, i to w dużym artykule, portal Onet. Makieta, którą możecie zobaczyć na You Tube powstawała przez kilkanaście lat i pochłonęła tysiące godzin pracy i dziesiątki tysięcy złotych. n

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Gąsiorkiem

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Skip to content