Przejdź do treści

Sułkowice-Bolęcina: Wieczornica patriotyczna „Polsce śpiewam”

Informacje, 18 listopada 2023 10:29

W piątek, 17 listopada, w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie odbyła się wieczornica nawiązująca do obchodzonego niedawno Święta Niepodległości. To uroczysta impreza, która na trwałe wpisała się już w szkolny czy szerzej gminny kalendarz przedsięwzięć kulturalnych i patriotycznych.

To kolejne spotkanie uczniów, nauczycieli i mieszkańców Sułkowic-Bolęciny w patriotycznej, listopadowej atmosferze upamiętniającej odzyskanie niepodległości – informuje dyrektor miejscowego ZSS Zbigniew Grabowski Pierwsza wieczornica odbyła się w 2007 roku, od trzech lat kontynuujemy spotkania, a zainteresowanie mieszkańców jest coraz  większe. Tańczy i śpiewa Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Bolęcina” oraz uczennice i uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

Na wieczornicę przybyli m.in. wicestarosta Beata Smolec, zastępca burmistrza Wojciech Polak, radni powiatowi Czesława Wojewodzic i Tadeusz Sabat oraz radny Rady Miejskiej Wiesław Mikołajek. Nie zabrało też przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

jd Fot. ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content