Przejdź do treści

Sukcesy uczniów z Gimnazjum nr 1

Informacje, 19 lutego 2016 11:29

​Gimnazjum nr 1 nosi imię Polskich Noblistów. Taki patronat zobowiązuje, toteż uczniowie tej placówki od lat regularnie przynoszą chlubę naszej lokalnej oświacie. W tym roku szkolnym aż dwudziestu dwóch wychowanków „Jedynki” odniosło znaczące sukcesy na arenie wojewódzkiej.

Podziel się

Trzydzieści cztery tytuły finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych (niemal trzy razy więcej niż w poprzedniej edycji) dołożyli do bogatej listy sukcesów swojej szkoły młodzi naukowcy w 2016 roku. Wśród uczniów zdecydowaną liderką rankingu jest drugoklasistka (sic!), Maria Wysogląd (osiem finałów). Drugi na liście jest o rok starszy Piotr Ryłko, który wywalczył cztery tytuły. 

Siedmioro uczniów wystąpi w finale konkursu matematycznego. Wśród nich jest pięciu podopiecznych Roberta Małysiaka: Sonia Markowska, M. Wysogląd, Michał Nowak, Dawid Radwan i Piotr Ryłko. Po jednym wychowanku mają Joanna Kołcon i Anna Małysa. Są to trzecioklasiści: Anna Magiera i Konrad Kowalczyk. Pięcioro uczniów do etapu wojewódzkiego doprowadziła Alicja Kies. O tytuły najlepszych fizyków w Małopolsce powalczą: M. Wysogląd, M. Nowak, Barbara Jamróz, Wojciech Sordyl i P. Ryłko. Spod ręki Haliny Bańkowskiej wyszło w tym roku czterech chemików: Aleksandra Bylica, M. Wysogląd, Bartłomiej Paluch i P. Ryłko. 

Do finału wojewódzkiego z geografii awansowali: Szymon Dyrcz, M. Wysogląd, Klaudiusz Curzydło, Piotr Migdałek i D. Radwan. Wszyscy są podopiecznymi Jolanty Gałosz. O najwyższe trofeum będzie się zmagać także trójka biolożek przygotowana przez Piotra Gałosza: Alicja Ogiegło, M. Wysogląd i A. Bylica. W kuratoryjnych zawodach informatycznych wystąpią: K. Kowalczyk i P. Ryłko (opieka Grzegorz Białow). Również dwoje uczniów dotarło do finału z zakresu wiedzy o społeczeństwie: M. Wysogląd i D. Radwan (op. Jerzy Pietraszek). Wychowanka s. Anny Szubrycht, Maria Wysogląd odniosła sukces w konkursie biblijnym.

Reprezentantów Gimnazjum nr 1 nie mogło zabraknąć w finale olimpiady polonistycznej. Wystartują w nim: Olga Cepcer, Agnieszka Żywioł (op. Joanna Siwek) i Paulina Seneszyn (op. Robert Skorupa). Dwójkę uczniów do wojewódzkiego etapu z historii doprowadził Sławomir Rola. O tytuł laureata postarają się: M. Wysogląd i Michał Smolec. 
 
To nie wszystkie sukcesy utalentowanej młodzieży z Gim. nr 1 w Andrychowie. Maria Wysogląd (op. R. Małysiak) wystąpi w Warszawie w tegorocznym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów po zdobyciu tytułu laureata wojewódzkiego. Są to ogólnopolskie trójstopniowe zawody o wysokim standardzie merytorycznym organizowane przez Polską Akademię Nauk. 
Laureatką XIX Ogólnopolskiego i XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej ,,LIPA 2015'' została P. Seneszyn (op. R. Skorupa). Dołączyła ona do grona 100 triumfatorów z całej Polski, wybranych z grupy 515 osób, które nadesłały 1275 utworów. Magdalena Chruszcz (op. R.Skorupa) i D. Radwan (op. J.Siwek) zostali laureatami III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs jest realizowany w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. 
W tym roku wzięło w nim udział 3358 gimnazjalistów. Reprezentanci andrychowskiego gimnazjum znaleźli się w doborowej finałowej jedenastce! Wśród laureatów XV Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Talenty 2015” tradycyjnie nie zabrakło podopiecznych  Zdzisława Stańczaka.  W tym roku szkolnym byli to: Natalia Nowotarska (taniec) i Michał Talar (wokal). 

Andrychowskie Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów to szkoła ciesząca się od lat renomą w Małopolsce. Jej absolwenci zawsze są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Najzdolniejsi wychowankowie zdobyli w szesnastoletniej historii „Jedynki” ponad 300 tytułów finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez krakowskie kuratorium!

Tekst nadesłany przez Gimnazjum nr 1

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content