Przejdź do treści

Sukcesy Damiana i spółki

Sport, 16 lipca 2015 14:50

Andrychowianin, Damian Linder, syn Gerarda (mistrza świata w kick-boxingu), reprezentujący klub Black-Dragon wygrał kolejną walkę w MMA i zdobył złoty medal w prestiżowych zawodach ALMMA 87 w Jurkowie.

Podziel się

To jeden z największych amatorskich turniejów MMA w Europie, jest rozgrywany w klatce na wodzie. Damian wygrał przed czasem techniką kończącą balacha. – Ja powoli kończę karierę, a Damian niech się rozwija – podkreślał w studiu Twojego Radia Andrychów Gerard, tata i trener.

To nie jedyny sukces Damiana. W czerwcu walczył w zawodach ALMMA86 w Katowicach, gdzie stoczył trzy walki (dwie skończył przed czasem w parterze). Przegrał tylko tę ostatnią, choć – zdaniem Gerarda – po trochę kontrowersyjnej decyzji sędziów. Damian jest również Mistrzem Polski w Sanda czyli chińskim kick-boxingu. Sukcesy w MP sprawiły, że dostał w tej dyscyplinie powołanie do kadry narodowej i uczestniczył w Mistrzostwach Europy. Oprócz tego syn sławnego zawodnika MMA wygrał krakowskie zawody „Battle of warriors” w kategorii K1.

Damian trenuje od dziewięciu lat, niemal codziennie. 17-latek z Andrychowa podkreśla świetną współpracę z tatą-trenerem: – Jest wymagający jako trener, ale jest autorytetem. Na ringu i w domu – mówi. 

Ale na Damianie nie kończą się sukcesy wychowanków klubu Black-Dragon. W Jurkowie za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano podopieczną Gerarda, Edytę Kuźmę („Cleo”). Krystian Trojak zdobył wicemistrzostwo Polski w Sandzie. Sukcesami mogą się też pochwalić Patryk Walczak (brąz w MP) i Oskar Nalborczyk. 

Do andrychowskiego klubu Black Dragon dołącza coraz więcej osób. Obecnie na zajęcia uczęszczają cztery panie, ale zapewne wkrótce to grono poszerzy się. Od września w klubie będzie działała sekcja żeńska, gdzie uczestniczki pod okiem właśnie Edyty Kuźmy będą uczęszczać na „lekcje” samoobrony, kickboxingu, MMA i fitnessu. – Klub, zlokalizowany obok andrychowskiego liceum, czeka też modernizacja – mówi Gerard. – Dołożymy sprzęt do ćwiczeń MMA i crossfitu. 

Andrychowski mistrz świata w tym roku stoczy jeszcze jedną walkę zawodową. Szczegóły wydarzenia nie są na razie znane, ale kiedy otrzymamy oficjalne informacje, przekażemy je naszym czytelnikom i słuchaczom. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content