Przejdź do treści

Sukcesy andrychowskiej „Delty”

Informacje, 17 stycznia 2023 11:59

Andrychowski Klub Łączności „Delta” może pochwalić się sporymi osiągnięciami. Tytułem Mistrza Polski i dwoma tytułami wicemistrzowskimi. To nawiązanie do najlepszych czasów przedcovidowych...

Suksesy andrychowskiej "Delty"

Jak poinformował nas wiceprezes „Delty” Stanisław Król, znane są już wyniki krajowych mistrzostw krótkofalowców. Andrychowski klub wywalczył I miejsce w kategorii emisji cyfrowych. Został też pierwszym wicemistrzem w zakresie tak fal krótkich jak i ultrakrótkich. A andrychowianie początkowo walczyli jedynie o podium przynajmniej w jednej kategorii. W okresie pandemii bowiem nie startowali w Mistrzostwach Polski. Przerwa nie spowodowała jednak spadku formy. Podeszli do rywalizacji bardzo ambitnie i stąd sukces. To nawiązanie do wielu wcześniejszych, podobnych osiągnięć. Na tym nie koniec. Wygrali także prestiżowe zawody ogólnokrajowe PGA – Test.

Warto wspomnieć, iż rywalizacja na UKF (ang. VHF) różni się od tej na falach krótkich (HF).W przypadku pierwszej z nich liczy się nie tyle liczba połączeń, co odległości do stacji, z którymi się łączono. Ultrakrótkie fale nie mają bowiem tak dużego zasięgu jak HF, które z kolei obejmują niemal całą kulę ziemska i w ich przypadku najważniejsza jest właśnie liczba połączeń.

jd Fot. AKŁ „Delta”

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content