Przejdź do treści
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame

Sukces Tempa Kęty w Międzynarodowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Informacje, 15 września 2021 08:16

Jak podaje portal INFO KĘTY: W sobotę 11 września na stadionie Juvenii w Przemyślu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce dla regionu Małopolska – Podkarpacie.

W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników, a wśród nich 5 lekkoatletek Tempa Kęty: Julia Michalowska, Fabiana Annoni, Aleksandra Ptaszek, Agnieszka Kręcioch i Małgorzata Łozińska.

Znakomity występ naszych zawodniczek został udokumentowany zdobyciem 4 medali: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, i 3 punktowanych lokat. Pozwoliło to na zajęcie przez MKS Tempo IX miejsca w punktacji drużynowej na 32 sklasyfikowane kluby z Małopolski i Podkarpacia. Zwyciężyła Victoria Stalowa Wola przed Wawelem Kraków. Z małopolskich klubów przed naszym klubem znalazł się tylko AZS AWF Kraków, który zajął V miejsce.

Fantastycznie zaprezentowała się nasza ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w pchnięciu kula kobiet U-16 Julia Michałowska, która zdobyła w Mistrzostwach 2 złote medale – w pchnięciu kula i rzucie dyskiem. Julia pchnęła kulę o wadze 3 kg na niesamowitą odległość 15,34 metra. To jej nowy rekord życiowy i zarazem najlepszy rezultat w kategorii U-16 w tym roku w Polsce. W konkursie rzutu dyskiem Kęczanka uzyskała odległość 39,25 metra zdecydowanie pokonując swoje rywalki. Wychowanka trenera Tomasza Sysak będzie jedną z głównych kandydatek do zdobycia złotych medali w obu konkurencjach za 2 tygodnie w Mistrzostwach Polski U-16 w Lekkiej Atletyce w Karpaczu.

Bardzo dobrze spisały się również zawodniczki prowadzone przez trenera Tadeusza Łyska. Srebrny medal w rzucie oszczepem wywalczyła dla siebie i dla Tempa Kęty Fabiana Annoni uzyskując tym razem rezultat 30,25m. Nasza oszczepniczka przed tygodniem ustanowiła swój rekord życiowy 35,54 m co zapewne pozwoli jej również na start w Karpaczu i walkę o wysokie lokaty. Bardzo dobry wynik (156 cm) w skoku wzwyż pozwolił Oli Ptaszek zdobyć w Mistrzostwach brązowy medal.

Wydaje się, że uzyskane w tym sezonie wyniki zagwarantują jej utrzymanie w rankingu PZLA wysokiej lokaty i możliwość ponownego startu w MP U-16 w LA. IV miejsce w biegu na 300 metrów zajęła z czasem 43,70 Agnieszka Kręcioch. Agnieszka wystartowała również w biegu na 100 metrów i zajęła w nim IX miejsce. Nasza sprinterka również ma szansę na kwalifikację do MP. W biegu na 600 metrów po ambitnej walce Małgosia Łozińska zajęła III miejsce w swojej serii z wynikiem 1,48,10, co w łącznej klasyfikacji dało jej miejsce dziesiąte.

Brawo dziewczyny!

Źródło: INFO KĘTY

Podziel się
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content