Przejdź do treści

Sukces andrychowskiej kapeli

Kultura, 14 maja 2015 12:51

​Sukces andrychowskiej Kapeli Podwórkowej „Wujka Jaśka” podczas 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu. W festiwalu wzięło udział 16 kapel z siedmiu województw: wielkopolskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego.

Podziel się

Andrychowska Kapela „Wujka Jaska” zdobyła wyróżnienie oraz Nagrodę Publiczności. Zespół zaprezentował m.in. utwory„Nasza Kapela”, „Piosenka liryczna”, „Gitara” czy „Zakochany księżyc”, za który Anna Kudłacik – solistka zespołu zdobyła wyróżnienie.
Głównym elementem imprezy były przesłuchania konkursowe. W repertuarze zespołów znalazły się zarówno utwory składające się z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak i teksty opisujące aktualne wydarzenia, problemy dnia codziennego, tworzone na bieżąco.
Festiwal organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Jego pomysłodawcą i pierwszym realizatorem w 1976 r. był ówczesny dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie Centrum Kulturalne) Wojciech Władyczyn.
Dzięki jego inicjatywie festiwal został wpisany do ogólnopolskiego kalendarza imprez Ministerstwa Kultury i Sztuki, które przez wiele lat sprawowało mecenat nad imprezą. Już niebawem Andrychowska Kapela „Wujka Jaśka” wystąpi na festiwalach w Piotrkowie Trybunalskim, Parczewie oraz Biłgoraju!
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów andrychowianom!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content