Przejdź do treści

Stulatka z Targanic

Informacje, 23 sierpnia 2016 13:11

Pani Rozalia Żydek skończyła sto lat. Z tej okazji odwiedził ją Burmistrz Andrychowa, były też listy gratulacyjne i prezenty.

Podziel się

Pani Rozalia Żydek jest rodowitą targaniczanką, przez całe życie mieszka w tym samym gospodarstwie, choć dziś już w nowym domu, który wybudował jedyny syn. Jubilatka ma pięcioro wnuków i sześcioro prawnuków. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie, była najstarszym dzieckiem swoich rodziców i miała sześcioro rodzeństwa. Dziś żyje tylko jedna jej siostra, która ma 91 lat. Pani Rozalia całe życie zajmowała się prowadzeniem niewielkiego gospodarstwa i uprawą ogrodu, ale w latach 50. i 60. ubiegłego wieku była też pracownikiem obsługi w szkole w Targanicach. Od 1967 r. jest na rencie, a obecnie na emeryturze.
Jak mówią jej bliscy, mimo że nigdy nie zmieniała miejsca zamieszkanie, to przyszła na świat w Austro-Węgrzech, wychowała się w II RP, młodość spędziła pod okupacją, a wiek dorosły w PRL. Trudności życiowe i przeciwności losu nigdy nie zmieniły jej charakteru, bo zawsze była bardzo pogodna i towarzyska, a dobrą pamięć zachowała do dziś.
Szacowną Jubilatkę odwiedził dziś – 23 sierpnia – Tomasz Żak Burmistrz Andrychowa, Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda, sołtys Targanic Adam Kowalczyk oraz przedstawiciele ZUS. Burmistrz odczytał listy gratulacyjne dla Pani Rozalii, między innymi od pani premier. Były też kosze z kwiatami i prezenty, a dla gości i Jubilatki jej rodzina przygotowała urodzinowy tort. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content