Przejdź do treści

Studiuj sztukę i edukację lub malarstwo

Kultura, 04 kwietnia 2021 14:35

Uniwersytet Pedagogiczny im. M.E.N w Krakowie zaprasza kandydatów do studiowania na kierunku Sztuka i Edukacja. Rejestracja kandydatów rozpocznie się 1 czerwca 2021 r. i potrwa do 22 września 2021 r. Szczegóły poniżej.

Studiuj sztukę i edukację lub malarstwo

Kierunek SZTUKA i EDUKACJA to studia (stacjonarne I i II stopnia), które dają przestrzeń dla twórczych projektów artystycznych.

Spotykają się tu ludzie chcący doświadczać sztuki i współdziałać, dla których ważna jest jakość wizualna, wiedza i skuteczna komunikacja, ciekawi innych i otwarci.

Studia drugiego stopnia stworzone są z myślą o przyszłych artystach, chcących również realizować się zawodowo w obszarze animacji kultury lub w nauczaniu sztuki. Bogata oferta zajęć o interdyscyplinarnym profilu pozwala na rozwijanie indywidualnych zainteresowań i projektów twórczych. Student ma możliwość wyboru jednej z dwóch oferowanych specjalności:
SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA: pozwala na zdobycie wymaganych ustawowo kompetencji nauczycielskich. Absolwenci studiów I stopnia na kierunku SiE będą mogli kontynuować cykl kształcenia przygotowujący do wykonywania zawodu nauczyciela. Osobom, które ukończyły inne kierunki studiów, zapewniamy możliwość uzupełnienia brakujących kursów w formie dodatkowych zajęć. System ten daje możliwość uzyskania pełnych kwalifikacji nauczycielskich wymaganych do nauczania przedmiotów artystycznych w szkołach.
ANIMACJA KULTURY: kursy przygotowane są z myślą o przyszłych animatorach i menedżerach kultury.

Kierunek MALARSTWO (studia stacjonarne I) to przestrzeń doświadczeń niezbędnych współczesnemu artyście. Połączenie tradycyjnego warsztatu z bogatym wyborem najnowszych mediów, technik i strategii artystycznych, pozwala na przyspieszony rozwój indywidualnej drogi twórczej.

Więcej informacji na imiea.up.krakow.pl
Tel. 12 662 66 72

Źródło: Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej UP im. K.E.N. w Krakowie

Podziel się
Skip to content