Przejdź do treści

Strefowa niemal gotowa

Informacje, 13 stycznia 2023 11:25

Kończą się prace budowlane na ulicy Strefowej. Obejmują one odcinek od potoku Bobrek do ul. Batorego. Dziś – 13 stycznia – kładziona jest tam ostatnia warstwa asfaltu. Ulica będzie oddana do użytkowania za kilka tygodni, przypuszczalnie w połowie lutego, gdy zakończa się też prace przy ścieżkach rowerowych i chodnikach.

Ulica Strefowa to ta znana w Andrychowie droga płytowa, zwana dawniej nawet pralką, bo jazda po niej przypominała pranie na tzw. tarce. Stanowiła głównie dojazd do ogródków działkowych. Kiedy powstała strefa aktywności gospodarczej jej znaczenie wzrosło, bo razem z ul. Przemysłową obejmują strefę i łączą się ze sobą drogą wewnątrz obszaru przemysłowego. Od wschodu krzyżują się z ul. Batorego, a od zachodu z Białą Drogą, stanowiąc otwarty system komunikacyjny dla strefy i zakładów przy ul. Przemysłowej.

Z tego też powodu władze Andrychowa zabiegały o dofinansowanie ze środków krajowych i otrzymały je z „Polskiego Ładu”, jego pierwszej edycji. Budowa dotyczy odcinka od potoku Bobrek do ul. Batorego. – Całość kosztuje 3 mln 839 tys. a dofinansowanie wyniosło 3 mln 647 tys. zł. Zatem zewnętrzne środki to 95 procent kosztów – mówi Szymon Wnęczak, kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego. I dodaje, że gmina do tej inwestycji dołożyła tylko 192 tys. zł.

n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content