Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Strefa będzie częściowo otwarta

Informacje, 27 listopada 2019 10:24

Trwają prace budowlane nad częścią strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie. Ten fragment będzie oddany do użytku do końca roku. Resztę obszaru czekają poprawki, obecnie prowadzone są tam pomiary geologiczne.

Podziel się

Powierzchnia, która ma być oddana to w sumie cztery działki pomiędzy wewnętrznym łącznikiem (od Przemysłowej do Strefowej) a Białą Drogą. Dwie z tych działek już są sprzedane, a dwie niebawem znajdą nabywców.
Pozostała część strefy wymaga budowlanych poprawek, jednak najpierw muszą zakończyć się badania geologiczne i geodezyjne zbocza, które stało się niestabilne. Po wybudowaniu drogi i murów oporowych w kilku miejscach pojawiły się obsunięcia i pęknięcia na drodze wewnętrznej. Ponieważ inwestycja prowadzona jest według zasady „zaprojektuj i wybuduj” odpowiedzialność spada na wykonawcę – jak twierdzi inwestor, czyli gmina. Temu też służą wspomniane badania – mają ustalić czy wykonawca przed robotami ziemnymi dobrze zbadał i ocenił podłoże. Gmina wyłożyła na to 400 tys. zł, ale jeśli okaże się, że racja jest po jej stronie, a winą za osuwiska ponosi wykonawca, będzie musiał ja zwrócić. Kto zrobi poprawki rozstrzygnięte zostanie po zakończeniu ekspertyz i rozstrzygnięciu sporu.
Przypomnijmy, że inwestycję wartą 12 mln 738 tys. złotych Andrychów zlecił konsorcjum firm z Sobkowa i Nowogrodu Bobrzańskiego. Budowa strefy aktywności gospodarczej miała polegać na wyprofilowaniu pochyłego terenu, jego uzbrojeniu wraz z drenażem odprowadzającym wodę, budowie dróg i wszelkich instalacji – energetycznych, gazowych, ciepłowniczych i innych. mn

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content