Przejdź do treści

Strażnicy miejscy przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Informacje, 08 listopada 2023 09:04

Strażnicy miejscy z Kęt podczas służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że 58-latek wsiadł kierownicę volkswagena mając w organizmie 0,69 promila alkoholu oraz nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Straz-miejska-samochód

Do zdarzenia doszło w czwartek (2.11.2023) po południu w Kętach. Tuż po godzinie 13 na ulicy Wszystkich Świętych strażnicy zauważyli samochód marki Volkswagen, który nie trzymał prostego toru jazdy. Strażnicy natychmiast pojechali za pojazdem. Następnie wykorzystując fakt, iż pojazd wjechał na parking, podeszli do kierowcy. Wyczuwając od niego woń alkoholu dokonali jego ujęcia.

58-letni mieszkaniec Kęt, został przekazany policjantom. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,69 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że kierował nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content