Przejdź do treści

Strażacy wyjeżdżają do Grecji. Wśród nich „nasi”

Informacje, 19 lipca 2023 09:02

W związku z pożarami lasów w Grecji, polski rząd podjął decyzję o zgłoszeniu gotowości pomocy przez strażaków. W godzinach wieczornych rząd Grecji zaakceptował ofertę pomocy polskich strażaków modułu Ground Forest Fire Fighting using Vehicles "KRAKÓW".

149 strażaków i 49 pojazdów wyruszyło do walki z pożarami lasów. Koncentracja sił i środków nastąpiła w środę rano, w Krakowie, skąd strażacy wyruszyli do celu – przekazuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w komunikacie. Jak dowiadujemy się od rzecznika prasowego PSP w Wadowicach mł. bryg. Krzysztofa Cieciaka, do Grecji jedzie czterech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Wśród nich jest dowódca JRG PSP w Andrychowie brygadier Tomasz Kasperek (na zdjeciu).

GFFFV to skrót z języka angielskiego oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles, który można przetłumaczyć jako naziemny moduł do gaszenia lasów z użyciem pojazdów. Moduły są przygotowane do samowystarczalności i posiadają zapas specjalnych pakietów żywnościowych – informuje pismo Strażak.

rf Fot. Robert Fraś

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content