Przejdź do treści

Strażacy w pszczelarskiej firmie

Informacje, 08 listopada 2023 10:09

Do Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń w Kleczy zjadą strażacy z całego powiatu wadowickiego, a więc także z gminy Andrychów, i niektóre jednostki z powiatów ościennych. Zaplanowano tu wielkie ćwiczenia.

Będzie gaszenie hal produkcyjno-magazynowych, ewakuacja i udzielanie pierwszej pomocy. W komunikacie przesłanym przez nam przez rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Cieciaka czytamy:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach informuje, że w dniu 09.11.2023 roku na terenie Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Spółka Komandytowa w miejscowości Klecza Dolna w godzinach od 1000 do 1400, przeprowadzone zostaną powiatowe ćwiczenia ratownicze pod nazwą „Klecza 2023” , których tematem będzie „Prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach produkcyjno-magazynowych”.

W ćwiczeniach udział wezmą siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu wadowickiego oraz z sąsiednich powiatów, a także podmioty wspomagające KSRG.

Głównym celem ćwiczeń będzie doskonalenie umiejętności strażaków w gaszeniu pożarów obiektów produkcyjno-magazynowych, w ewakuacji i udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz dostarczaniu wody na duże odległości. Sprawdzone zostaną także elementy współdziałania sił i środków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczących w ćwiczeniach z innymi podmiotami.

jd Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content