Przejdź do treści

Stół Wigilijny 2022

Informacje, 04 grudnia 2022 21:46

Koło Gospodyń Wiejskich z Roczyn zdobyło w tym roku Grand Prix 23. Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”. Konkurs, który zgromadził kilkanaście zespołów gospodyń i wielu gości odbył się w Park Hotelu Łysoń w Inwałdzie. Były występy Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”, prezenty dla laureatów, moc życzeń świątecznych i degustacja wspaniałych potraw.

Organizatorem 23. Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny” jak co roku było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Andrychowa, a imprezę poprowadziła jego Prezeska Czesława Wojewodzic. Nie zabrakło zacnych gości, byli posłowie Marek Polak i Marek Sowa, a także senator Andrzej Pająk, ale nie zbrakło samorządowców. Andrychów reprezentowali: Burmistrz Tomasz Żak i dwaj jego zastępcy – Mirosław Wasztyl i Wojciech Polak oraz Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda. Przybyli też radni Gminy Andrychów z Romanem Babskim, przewodniczącym Rady Miejskiej i radni powiatowi, a także reprezentanci wojewody i starostwa. Jak co roku gościem „Stołu Wigilijnego” był także były wojewoda małopolski Jerzy Miller, wieloletni przyjaciel Stowarzyszenia.

Jeszcze przed konkursem i ogłoszeniem jego wyników pani Czesława Wojewodzic wręczyła Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości tytuł Honorowego Członka SGW Andrychów. W imieniu cechu tytuł ten odebrał jego prezes Daniel Trojak, który serdecznie podziękował pani prezes i przypomniał, że jego organizacja od lat jest wiernym przyjacielem Stowarzyszenia.

W przerwach pomiędzy konkursowymi zmaganiami, przemówieniami i degustacjami spotkanie uświetniały występy taneczne i kolędy wykonywane przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”. Było też wspólne strojenie świątecznej choinki.

Poniżej wyniki konkursów.

Grand Prix zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Roczyny

I Miejsce

Gospodynie z Gierałtowiczek

Koła Gospodyń Wiejskich: Sułkowice-Łęg, Świnna Poręba, Targanice Dolne, Targanice Górne

II Miejsce

Koła Gospodyń Wiejskich: Andrychów, Głębowice, Sułkowice-Bolęcina, Rzyki, Zagórnik oraz Gospodynie z Frydrychowic i Gospodynie z Nidku

Konkurs Stroików na święta Bożego Narodzenia

I Miejsce

Koła Gospodyń Wiejskich: Roczyny, Sułkowice Bolęcina, Sułkowice-Łęg, Świnna Poręba, Brzezinka Dolna i Targanice

II Miejsce

Koła Gospodyń Wiejskich: Głębowice i Rzyki oraz Gospodynie z Gierałtowiczek i z Inwałdu

III Miejsce

Gospodynie z Frydrychowic i Nidku oraz KGW Targanic Dolnych i KGW Zagórnika

Konkurs Ozdób Choinkowych

I Miejsce

Koła Gospodyń Wiejskich: Roczyny, Sułkowice-Bolęcina, Sułkowice-Łęg, Zagórnik, Świnna Poręba oraz Gospodynie z Frydrychowic i Gospodynie z Gierałtowiczek

II Miejsce

Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezinki Dolnej, Rzyk i Targanic Dolnych

III Miejsce

Koła Gospodyń Głębowice i Targanice oraz Gospodynie z Nidku i Gospodynie z Inwałdu

Konkurs Nalewek

I Miejsce

KGW Rzyki

II Miejsce

KGW Głębowice i KGW Sułkowice-Łęg

III Miejsce

KGW Nidek i KGW Inwałd

Tekst i foto: Marek Nycz

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content