Przejdź do treści

Sto jeden lat

Informacje, 08 listopada 2022 11:55

Pani Bronisława Wójcik z Inwałdu skończyła 101 lat. Szacowną Jubilatkę odwiedzili dziś: Burmistrz Tomasz Żak i Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda.

Już rok temu odwiedziliśmy Panią Bronisławę, gdy obchodziła swoje setne urodziny. I wówczas wysłuchaliśmy wspomnień Jubilatki, przypomnijmy choćby ich garść:

Pani Bronisława jest rodowitą mieszkanką Inwałdu. Inni mieszkańcy tego sołectwa – oczywiście w odpowiednim wieku – doskonale Ją znają, bo przez 25 lat prowadziła tutaj sklep GS-u, który do dziś, mimo że to teraz WIZAN Nr 3, nazywają „U Wójcika”. Mąż Pani Bronisławy Alojzy też pracował w GS-je, gdzie był kierownikiem, więc nie ma się co dziwić, że inwałdzianie tak kojarzą wspomniany sklep. Pan Alojzy zmarł w 1997 roku, w wieku 80 lat, a Pani Bronisława jest na emeryturze od 1977 r. Urodziła czworo dzieci – trzech synów i córkę, ma ośmioro wnuków i sześcioro prawnucząt.

Podczas dzisiejszego spotkania w rodzinnym domu Jubilatki burmistrz Tomasz Żak złożył Pani Bronisławie serdeczne życzenia i wręczył prezent. Stujednolatka nadal jest w dobrej formie i cieszy się doskonałą pamięcią.

Redakcja również składa Jubilatce życzenia wielu lat w zdrowiu.

n

Podziel się
Skip to content