Przejdź do treści
Reklama
Reklama

STARTUJMY W GWIEŹDZIE POŁUDNIA!

Informacje, 04 lipca 2020 09:03

To już piąty rok z rzędu, gdy kolarski mistrz Polski Cezary Zamana organizuje Gwiazdę Południa. To najbardziej emocjonująca w kraju górska etapówka. Miasto Wadowice z wielką przyjemnością przyłącza się do tych zawodów. Etap w Wadowicach odbędzie się 12 lipca.

Po długim okresie oczekiwania w związku z epidemią COVID-19, możemy z radością ogłosić , że i w tym roku zorganizujemy Gwiazdę Południa. Wspólnie z samorządami Stryszawy i Makowa Podhalańskiego, starostwem powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz pomysłodawcą zawodów, Cezarym Zamaną przygotowaliśmy dla zawodniczek oraz zawodników cztery pasjonujące etapy, prowadzące po dzikich ścieżkach Podbabiogórza oraz Beskidu Małego. W tym roku Gwiazda Południa odbędzie się pod hasłem „Diabelska przeprawa MTB”, co jest oczywistym nawiązaniem do górującego nad okolicą Diablaka.

„Pragnę podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego, Wadowic oraz starostwu w Suchej Beskidzkiej za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa” – mówi dyrektor sportowy Gwiazdy Południa, Cezary Zamana.


Czterodniowe ściganie rozpocznie się na terenie Stryszawy w czwartek 9 lipca. Pierwszą formą rywalizacji będzie indywidualna jazda na czas. Stryszawa będzie również gospodarzem drugiego, piątkowego etapu. Następnie peleton przeniesie się do Makowa Podhalańskiego, gdzie zawodniczki i zawodnicy wystartują z ulicy Kolejowej. Gwiazda Południa zakończy się w niedzielę 12 lipca w Wadowicach, dając nam przywilej zorganizowania zapadającego w pamięć finału.

Do pokonania przez cztery dni będzie m.in. wjazd na Jałowiec i Mędralową. Każdy z tych szczytów leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Nowością będzie etap właśnie w Wadowicach ze zboczami Leskowca, przejazdem przez rezerwat Madohora i w okolicach Groni Jana Pawła II. Na dystansie Pro czekać będzie 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń. Dzięki podziałowi na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już sportowych umiejętności), w Gwieździe Południa mogą wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie.


Bardzo istotne jest, że każdy z etapów zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym. Zawodniczkom oraz zawodnikom zapewnimy stuprocentowe bezpieczeństwo.
„Z pewnością od dziś apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie narastał u wszystkich pasjonatów górskiej jazdy.. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni” – dodaje Cezary Zamana. Więcej informacji o Gwieździe Południa oraz formularz zapisów można znaleźć na gory.zamanagroup.pl

Częścią niedzielnych zawodów będą dziecięce, darmowe zawody Gwiazdka Południa. Wystartować mogą w nich dzieci od 3 do 13 lat. Zapisy będą prowadzone na Stadionie Sportowym MKS Skawa Wadowice 12 lipca. Dzieci muszą mieć ze sobą własny rower i kask.

Dodatkowo, mieszkańcy Wadowic mogą wziąć udział w etapie, który odbywa się u nich – bez konieczności startu w całej czterodniowej etapówce. Opłata za udział w etapie w Wadowicach wynosi 80 złotych plus 20 złotych za numer startowy. Zapisy dla mieszkańców Wadowic będą prowadzone bezpośrednio w dniu maratonu na miejscu w biurze zawodów.

Program zawodów 12 lipca (niedziela)
baza zawodów, start meta i dekoracje: Wadowice, Miejski Stadion Sportowy MKS Skawa Wadowice
• godz. 9.00-14.30 – biuro zawodów
• godz. 10.00 – start maratonu
• godz. 13.30-14.30 – dekoracja etapowa
• godz. 15.00 – dekoracja generalna Gwiazdy Południa 2020

Źródło: zamanagroup.pl

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content