Przejdź do treści

Sprawcy wykryci po 7 latach

Informacje, 09 marca 2017 11:16

​Sukcesem zakończyło się śledztwo prowadzone w związku z rozbojem. Początkiem marca 2017 roku andrychowscy policjanci przy współpracy z Prokuraturą, wytropili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Andrychowa, podejrzanych o rozbój na pracowniku jednego z lokali gastronomicznych, który rozwoził posiłki. Śledczy postawili im już zarzuty.

Podziel się

Do napadu doszło w listopadzie 2010 roku przy jednej z prywatnych posesji w Andrychowie. Sprawcy wcześniej zamówili  sobie kebaba z dowozem. Wówczas gdy dostawca przyjechał we wskazane miejsce, mężczyźni ubrani w kominiarki używając przemocy, skradli dostawcy pieniądze, dokumenty  i dotkliwie go pobili.
– Od zdarzenia minęło blisko siedem lat i wszyscy myśleli, że o tym przestępstwie już zapomniano. Jednak nie, andrychowscy śledczy cały czas pamiętali o tym wydarzeniu – mówi nam Elżbieta Goleniowska-Warchał z KPP w Wadowicach.
Skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i wykonali wiele czynności, z których wynikło, że ze sprawą mają związek dwaj mieszkańcy Andrychowa  20 i 32– latek. Zebrane przeciwko podejrzanym dowody przedstawiono prokuratorowi, który wydał nakazy zatrzymania sprawców.
W tym tygodniu  podejrzani zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, a następnie trafili do andrychowskiego komisariatu Policji.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny, zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami oraz wysokie poręczenie majątkowe. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Skip to content