Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Sprawcy napadu w Wadowicach zatrzymani

Informacje, 21 września 2021 07:53

Tylko 48 godzin wystarczyło wadowickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać dwójkę mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy w dniu 14 września br. dokonali napadu na sklep przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach.

14 września w Wadowicach przed godziną 17:00 do jednego z osiedlowych sklepów wszedł zamaskowany napastnik, po czym sterroryzował przedmiotem przypominającym broń palną ekspedientkę sklepu żądając wydania pieniędzy, wykorzystał jej stan bezbronności, a następnie wyrwał stojącą na ladzie sklepowej kasę fiskalną i zbiegł w kierunku parku miejskiego.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, użyto psa tropiącego, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady w tym porzuconą kasę fiskalną.
16 września w wyniku intensywnych działań funkcjonariusze Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego KPP Wadowice działając na podstawie materiałów operacyjnych dokonali dynamicznego zatrzymania radiowozem samochodu, którym poruszali się sprawcy rozboju.

Mówi asp. szt. Dariusz Stelmaszuk z KPP w Wadowicach


17 września obojgu przedstawiono zarzuty  z art. 280 par. 2 kk, kobiecie dodatkowo z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani za posiadanie marihuany. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek Policji i Prokuratury  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 3 do 12.

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content