Przejdź do treści

Sprawca rozboju wytypowany i zatrzymany przez andrychowskich policjantów

Informacje, 31 sierpnia 2022 09:06

50-latek zaatakował i brutalnie pobił przechodnia kradnąc mu gotówkę. Został jednak szybko zatrzymany przez andrychowskich policjantów a wadowicki sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Za rozbój podejrzanemu grozi do 12 lat odsiadki.

14 sierpnia 2022 roku dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony przez mieszkańca gminy Andrychów, że około godz. 11:30 w rejonie osiedla przy ul. Włókniarzy w Andrychowie został napadnięty przez nieznanego mężczyznę.

Z treści zawiadomienia wynikało, że sprawca poprosił pokrzywdzonego, aby ten poczęstował go papierosem, a gdy się zbliżył zaatakował pięściami uderzając w głowę i obalił na podłoże. Gdy już doprowadził go do stanu bezbronności zabrał pokrzywdzonemu paczkę papierosów oraz pieniądze w kwocie 9650 złotych.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako rozbój tj. przestępstwo określone w art. 280 § 1 kodeksu karnego, za które grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
W sprawę zaangażowano policjantów pionu prewencji oraz pionu kryminalnego.

W toku dochodzenia, w ciągu kilku dni zostały zatrzymane trzy osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci ustalili, że przedmiotowego przestępstwa dopuścił się: 50-letni mieszkaniec gminy Andrychów karany wcześniej za podobne przestępstwa.

Policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3120 złotych. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. 26 sierpnia br. wniosek Prokuratury Rejonowej w Wadowicach miejscowy sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Pozostali dwaj mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content