Przejdź do treści

Sprawca kradzieży drewna z lasu zatrzymany przez strażników

Informacje, 17 listopada 2023 09:18

W czwartek 16 listopada 2023 roku około godziny 9.50 operator monitoringu wizyjnego obejmującego teren parku Pańska Góra, zarejestrował kradzież drewna znajdującego się w pobliżu pasa drogowego ulicy Tadeusza Kościuszki na szkodę Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra.

Na miejsce został wysłany patrol strażników, który zatrzymał „na gorącym uczynki” sprawcę 60 letniego mężczyznę mieszkańca Andrychowa, przygotowującego kawałki drewna do dalszego transportu. Drewno zostało w całości odzyskane i zabezpieczone. Za powyższe wykroczenie sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 000 zł.

To już drugi przypadek w ostatnim tygodniu, gdzie operatorzy monitoringu wykryli usiłowanie kradzieży drewna z nowo powstałych terenów rekreacyjnych. Obecnie w/w teren obserwuje 23 kamery monitoringu wizyjnego, które od września bieżącego roku zarejestrowały przypadki wykroczeń drogowych polegających na wjeździe pojazdami na ścieżki parkowe, niszczenie zieleni miejskiej oraz wykorzystywanie urządzeń technicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Źródło: Straż Miejska Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content