Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

Kultura, 24 maja 2019 13:29

23 maja w czytelni MBP w Andrychowie odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościem spotkania był Sławomir Koper – autor bestsellerowych tytułów o elitach II Rzeczpospolitej czy PRL.

Podziel się

Historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1991). Autor wielu publikacji dotyczących dziejów obyczajowości. Uznanie przyniosła mu seria o elitach II RP oraz niekonwencjonalne przewodniki historyczne. W swoich książkach ukazuje przeszłość widzianą od strony codziennego życia, co dotychczas w polskiej literaturze fachowej skrzętnie pomijano. Warszawiak z urodzenia, legionowianin z wyboru, miłośnik Krakowa. 

W wydarzeniu uczestniczyła duża grupa osób – sala była pełna. Autor opowiedział o blaskach i cieniach pracy pisarskiej, omówił swój warsztat, m.in. sposób pozyskiwania źródeł do publikacji i zdradził swoje najbliższe plany wydawnicze. Podzielił się też ze słuchaczami licznymi anegdotami związanymi ze swoją pracą, zarówno nad książkami, artykułami, jak i scenariuszami do filmów dokumentalnych. Podczas spotkania znalazł się oczywiście czas na pytania od zainteresowanych słuchaczy, a tych było sporo. Można było też uzyskać autograf od Autora.

Tekst i foto: Daria Rusin

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content