Przejdź do treści

Spotkanie z pisarką

Kultura, 27 października 2022 11:24

Wczoraj – 26 października – w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Martą Matyszczak, autorką poczytnych kryminałów i laureatką kilku konkursów na opowiadania kryminalne.

Na swojej internetowej stronie sama o sobie pisze tak: Urodziłam się w Chorzowie. Skończyłam politologię o specjalności dziennikarskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Piszę felietony dla magazynu „Chorzów. Miasto Kultury”. Książki to moja pasja. Realizuję ją, z jednej strony pisząc kryminały, z drugiej zaś prowadząc Kawiarenkę Kryminalną (www.kawiarenkakryminalna.pl), portal poświęcony literaturze kryminalnej. Tam zamieszczam recenzje, wywiady z pisarzami, prowadzę też spotkania autorskie i organizuję prelekcje dla bibliotek na temat literatury gatunkowej.

Wczorajsze spotkanie w bibliotece poprowadziła Daria Rusin. Podczas tej rozmowy pisarka opowiadała, jak rodzą się jej pomysły na kolejne książki, jak pracuje, gdzie szuka inspiracji, jak zbiera materiały i o swoich podróżach oraz jak pracuje.

Więcej o Marcie Matyszczak i jej książkach mogą się Czytelnicy dowiedzieć słuchając radiowego wywiadu z pisarką, który wyemitujemy w Radiu Andrychów w najbliższy poniedziałek o godzinie 8.30. A jej kryminały są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. n

Podziel się
Skip to content