Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Spotkanie autorskie z Jadwigą Janus

Informacje, 25 września 2021 14:47

24 września w sali bankietowej Restauracji „Na Starym Tartaku” odbyło się spotkanie połączone z promocją książki Jadwigi Janus zatytułowanej „Szpetna, grzeszna, błogosławiona”.

„Szpetna, grzeszna, błogosławiona” to zbiór felietonów publikowanych w Nowinach Andrychowskim w latach 2006-2020. Z ponad 150 tekstów autorka wybrała blisko 80. Zilustrowała je fotografiami z podróży. Wybrane utwory zostały ułożone w sposób pokazujący drogę, jaką przebyła pisarka przez te wszystkie lata: jak poznawana samą siebie, niezwykłych ludzi, inne kultury i miejsca. Podczas tej niezwykłej podróży Jadwiga Janus zawsze miała towarzyszy. Byli nimi czytelnicy Nowin Andrychowskich. – Ten lokalny miesięcznik od dwudziestu lat jest moją agorą przez ten cały czas pozwala mi na swobodę myśli i odczuć – mówiła pisarka.

„Szpetna, grzeszna, błogosławiona” to tytuł jednego z felietonów sprzed dziesięciu lat. „Szpetni i grzeszni się rodzimy, żyjemy i tacy umieramy. Błogosławionymi się stajemy. Niestety, nie obligatoryjnie, ale za sprawą zasług. Szczególnie wobec drugiego człowieka” – czytamy we wstępie książki. Czytelnicy powinni mieć świadomość właśnie tych zasług. 

Premiera książki pierwotnie miała mieć miejsce w grudniu 2020. Z uwagi na pandemię została przełożona. Wydanie samej publikacji mijało się z celem. – Bo celem było SPOTKANIE! Człowieka z człowiekiem, z wymianą myśli, z uśmiechem, z refleksją… – pisze autorka. Cel został osiągnięty i zrealizowany w pięknym wydaniu! Wieczór uprzyjemnił występ utalentowanej Karoliny Fryt, która wykonała m.in. „Balladę o próżności” Piotra Roguckiego oraz swój autorski utwór „Skłaniam”. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób: przyjaciele, znajomi i nieznajomi. Wszystkich łączy jedno – są miłośnikami twórczości Jadwigi Janus.

ap, Fot. Anna Płonka, Anna Piotrowska

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content