Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Spotkanie autorskie z Agnieszką Kulbat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie

Kultura, 18 listopada 2021 13:01

W środę 17 listopada 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie gościła pisarkę Agnieszkę Kulbat. Podczas spotkań z uczniami z Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, autorka opowiedziała o swojej książce „Przeklęte dzieci Inayari”, a także o procesie wydawania książki widzianym z perspektywy debiutującego pisarza.

Urodzona w 1998 r. Agnieszka Kulbat to początkująca autorka, która swoją karierę pisarską rozpoczęła od przygody z gatunkiem fantasy. Wiosną tego roku nakładem wydawnictwa Nowa Baśń ukazała się jej powieść „Przeklęte dzieci Inayari”, stanowiąca początek cyklu „Mojra”. Książka spotkała się z ciepłym przejęciem ze strony krytyków i czytelników. Opowieść o losach dwójki runicznych, Rayn i Aidena, rozgrywająca się w odciętym od świata klasztorze Inayari, wprowadza czytelnika w świat magii, w którym bohaterowie konfrontują się jednocześnie z problemami znanymi ze świata realnego, takimi jak poszukiwanie własnej tożsamości i celu w życiu, pierwsze przyjaźnie i miłości, dorastanie. Choć „Mojra” klasyfikowana jest jako fantasy young adult (YA), czyli kierowane przede wszystkim do nastoletniego odbiorcy, sama autorka podkreśla, że książka spodoba się czytelnikom w wieku od lat 11 do 80 (a nawet więcej). Nie zmienia to faktu, że „Mojra” największą popularnością cieszy się właśnie wśród młodych czytelników, a potwierdza to również zainteresowanie niedawnym spotkaniem z autorką w andrychowskiej bibliotece.

Pani Agnieszka nie zwalnia tempa i już na przyszły rok zapowiada premierę kolejnych książek – nie tylko fantasy (w planach są kolejne tomy „Mojry”). Tym razem postanowiła spróbować swoich sił również jako twórczyni thrillera i romansu. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy i wypatrywać nowych tytułów, które wyjdą spod pióra autorki.

Daria Rusin, Fot. J. Pasternak, D. Rusin

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content