Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Sportowy duch Andrychowa

Sport, 02 lipca 2020 09:09

Ziemia Andrychowska potrafi zaskoczyć, zawdzięcza to między innymi swojemu górskiemu położeniu i niesłabnącemu od lat urokowi tutejszych terenów i oczywiście ich mieszkańców. Andrychów – to miejsce utkane z atrakcji, tych komercyjnych, ale nie tylko. Od lipca każdy, kto chce zobaczyć Andrychów w wakacyjnym, sportowo-rekreacyjnym świetle może wybrać się na wędrówkę odkrywców nowym questem!

Questing to edukacyjna gra terenowa, której celem jest wykonanie określonego zadania i odnalezienie skarbu, ale przede wszystkim odkrycie dziedzictwa regionalnego. Andrychowski quest opowiada o historii i rozwoju sportu i rekreacji w naszym mieście.

– Quest powstał dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadoviana”, która zaprosiła nas do swojego projektu. Twórcą questu jest Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych – mówi Anna Buda z andrychowskiego MOSKiT-u. – W czasie wszechogarniającego szaleństwa zachęcamy turystów do złapania oddechu i spędzenia czasu na pieszych wędrówkach górskich, albo tych miejskich. Mówiąc o miejskiej wędrówce mamy na myśli andrychowski quest pod nazwą „Sportowy duch Andrychowa”. Quest w wersji papierowej otrzymać można w Punkcie Informacji Turystycznej w Andrychowie, przy ul. Rynek 14 lub pobrać ze strony bestquest.pl. Rozpoczyna się on przy dworcu kolejowym (ul. Krakowska 21). Choć Andrychów kojarzy się z przemysłem i przedsiębiorczością, było to i jest miejsce promujące różne formy aktywności fizycznej. Quest opowiada o historii i rozwoju sportu i rekreacji w mieści i co najważniejsze prowadzi do skarbu! Podczas wędrówki będziesz poszukiwać odpowiedzi na zagadki, które doprowadzą Cię do hasła. Dzięki niemu na końcu trasy znajdziesz Skrzynię Skarbów.
Czas przejścia questu to 1 godzina 30 minut.


Źródło: MOSKiT w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content