Przejdź do treści

Sport z wandalizmem i brakiem „Orlika” w tle

Informacje, 21 listopada 2023 11:06

Prezes Ludowego Klubu Sportowego Halniak Targanice a zarazem radny Rady Miejskiej w Andrychowie Andrzej Powroźnik był dziś (21 listopada) gościem „Rozmowy Dnia” Radia Andrychów. Rozmawiano o piłkarzach, ale także o wandalizmie.

Szef targanickiego LKS-u potwierdził ustalenia Urzędu Miejskiego i naszej redakcji na temat istnienia w wiosce zjawiska chuligaństwa czy wandalizmu. On sam, jak przyznał, wielokrotnie musiał przeganiać niesforną młodzież ze stadionu. Młodzi ludzie nierzadko gromadzą się w wiatach przeznaczonych dla piłkarzy i popijają piwo. W wiosce widać graffiti. Akty wandalizmu dotykają też lamp oświetleniowych zamalowywanych przez sprawców. Prezes upatruje przyczyn tego zjawiska w braku miejsc, gdzie młodzi ludzie mogliby się gromadzić i realizować pasje sportowe. Jego zdaniem w Targanicach powinien powstać „Orlik”, a jako miejsc lokalizacji wskazał sąsiedztwo przedszkola.

Andrzej Powroźnik ocenił też postawę piłkarzy, którzy zajmują dwunaste miejsce w lidze okręgowej. Mówił także o szkoleniu młodzieży. Całą rozmowę można posłuchać tutaj.

jd Fot. Anna Plonka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content