Przejdź do treści

Spisz się!

Informacje, 22 lipca 2021 11:07

Trwa spis powszechny i wszyscy mamy obowiązek wziąć w nim udział. Jeśli tego nie zrobimy, może nas czekać nawet kara do 5 tys. zł. Rozmawialiśmy dziś o tym w audycji Radia Andrychów, której gościem był Krzysztof Adamus z Urzędu Miejskiego. Pan Krzysztof zajmuje się spisem powszechnym. Po audycji otrzymaliśmy też z UM informacje na ten sam temat – czytajcie poniżej.

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br.

Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym.

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie możesz odmówić mu przekazania danych.

spis.gov.pl/czy-pamietasz-ze-spis-trwa-do-30-wrzesnia-br

Nr telefonu do kontaktu z Gminnym Biurem Spisowym w Andrychowie – 33 842 99 41

Krzysztof Adamus
Referat Zarządzania Kryzysowego, OC, SOiW
Urzędu Miejskiego w Andrychowie
um.andrychow.pl
tel. 33 842 99 41
fax. 33 875 29 16

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Krzysztofem Adamusem

Podziel się
Skip to content