Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Supermarkety w Andrychowie wprowadzają specjalne godziny na zakupy dla seniorów

Informacje, 24 marca 2020 08:15

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów, nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć seniorów, niektóre supermarkety wprowadziły specjalne godziny na zakupy.

Akcja TESCO rozpoczyna się dziś i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce, również w Andrychowie w godzinach 9.00 – 10.00.

Akcja jest apelem do wszystkich klientów, a jej celem jest umożliwienie osobom starszym szybkie i sprawne zrobienie najpilniejszych zakupów. Dzięki temu będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie.

– Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności. – tłumaczy Daria Kulińska, Dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

Od początku epidemii koronawirusa eksperci podkreślają, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie są osoby starsze, dlatego w tych trudnych chwilach wsparcie seniorów jest szczególnie istotne.

Materiał nadesłany przez TESCO Polska

Czas na pomaganie osobom starszym przeznacza również sieć sklepów BIEDRONKA, gdzie seniorzy mają pierwszeństwo wejścia do sklepu w pierwszej godzinie otwarcia oraz na prośbę seniora, należy ustąpić mu miejsce w kolejce.

Program Biedronki łączy też potrzebujących pomocy w zakupach z pomagającymi.

Więcej informacji znajdziecie na czasnapomaganie.biedronka.pl

Źródło: sieć Biedronka

Ponadto,
w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, sklepy wprowadziły możliwość płatności kartą zbliżeniowo za zakupy do 100 zł bez konieczności potwierdzania ich kodem PIN.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content