Przejdź do treści
Reklama
Reklama

„Sokół” dla Niepodległej: Biegi na stadionie

Sport, 10 listopada 2021 14:24

Ponad pięćdziesięciu uczestników zgromadziły dzisiejsze (10 listopada) zawody „Mila dla Niepodległej”. Imprezę zorganizowano po raz pierwszy i jak na debiut była więcej niż udana.

W ten sposób, a więc na sportowo, uczczono Narodowe Święto Niepodległości. Na starcie stanęli reprezentanci szkół z gmin Andrychów, Wadowice i Wieprz. Zawody odbywały się na stadionie „Beskidu”. Dopisała pogoda – było bezchmurne, słoneczne niebo. Na sportowców czekały napoje dostarczone przez Maspex i drożdżówki. Najpierw rywalizowały sztafety mieszane, których członkowie mieli do przebiegnięcia 3 x 400 metrów, a ostatni biegacz musiał zaliczyć 409 metrów i w ten sposób pokonywano w sumie milę. Całość kończył bieg indywidualny „OPEN” czyli dla wszystkich, oczywiście także na milę czyli 1609 metrów. Rywalizacja w niektórych kategoriach była bardzo zacięta. Imprezę zorganizowało andrychowskie gniazdo (koło) Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i Zespół Szkół nr 2 („Bawełnianka”) przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Puchary i nagrody książkowe ufundował propagator ruchu „sokolego” dr hab. Andrzej Nowakowski. Poinformował on zebranych, że gniazdo „Sokoła” powstało niedawno także w Kalwarii Zebrzydowskiej. Puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom przekazali dr hab. Andrzej Nowakowski oraz prezes andrychowskiego gniazda „Sokoła” a zarazem dyrektor „Bawełnianki” Grażyna Gwoździewicz.

Zwycięzcy zawodów to:

Szkoły podstawowe klasy V – VI: ZSS w Inwałdzie – Aneta Kręcioch, Emilia Bodzioch, Mateusz Lipowski, Dawid Szczygieł. Opiekunem jest Katarzyna Rusinek.

Szkoły podstawowe klasy VII – VIII: ZSS w Targanicach – Zuzanna Walczak, Natalia Mieszczak, Oskar Frydel, Sebastian Bylica. Opiekun Mariusz Homel.

Szkoły ponadpodstawowe: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach – Daria Kurnik, Natalia Stuglik, Szymon Wiktor. Nikodem Nowak. Opiekun Janusz Cepcer, który jest zarazem, przypomnijmy, naczelnikiem andrychowskiego „Sokoła”.

OPEN

I Michał Płonka, II Dominik Karcz, III Antoni Chwierut (wszyscy z „Bawełnianki”).

Pozaregulaminowe nagrody w tej kategorii otrzymały najszybciej biegnące dziewczyny. To: I Roksana Wicher, Kinga Okrzos i Zuzanna Lasek (wszystkie z „Bawełninki”).

jd Fot. Jacek Dyrlaga

ZSS W Inwałdzie
ZSS w Targanicach
CKZiU nr 2 w Wadowicach
Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content