Przejdź do treści

Sobotnie wyniki po myśli Beskidu: strefa spadkowa się oddaliła

Sport, 17 czerwca 2023 23:15

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu Jako IV ligi małopolskiej drużyna Beskidu Andrychów ma już zapewnione miejsce ponad strefą spadkową w wyjściowej formie, której nie powiększy Unia Tarnów rzutem na taśmę utrzymana w III lidze. Nieznany oficjalnie jest jeszcze jednak los Garbarni Kraków, spadkowicza z II ligi.

Ostatnia seria spotkań III ligi obfitowała w emocjonujące i wyrównane mecze rozstrzygane bramkami w ostatnich minutach. Tak było między innymi w starciu Unii Tarnów z wyżej notowanym Podlasiem Biała Podlaska. Tarnowianie wywalczyli remis 2:2, zdobywając wyrównującego gola w samej końcówce meczu, dzięki czemu utrzymali się na szczeblu III ligi. To kluczowa informacja dla małopolskich czwartoligowców, bo dzięki temu nie powiększy się wyjściowa forma strefy spadkowej, która obejmuje zespoły z miejsc 16-18. Nieznany jest jeszcze jednak oficjalnie los Garbarni Kraków, która po spadku z II ligi być może nie przystąpi do trzecioligowych rozgrywek, a zgłosi akces do ligi IV.

Tymczasem drużyna Beskidu Andrychów dzięki czwartkowemu remisowi w Oświęcimiu ma na koncie 45 punktów i zajmuje obecnie 11. lokatę z przewagą czterech oczek nad 16. Radziszowianką Radziszów. To oznacza, że niezależnie od wyniku ostatniego w sezonie meczu z Dalinem Myślenice podopieczni trenera Tomasza Moskały utrzymają pozycję powyżej 16. Andrychowianie muszą jednak walczyć o zwycięstwo na finiszu, by nie patrzeć na inne rozstrzygnięcia.

Zamykające kampanię 2022/2023 spotkanie z Dalinem Myślenice rozegrane zostanie w niedzielę 25 czerwca o 16 w Andrychowie.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content