Przejdź do treści

Sobota w A klasie, czyli Burza i Znicz z tarczą, a Gronie na niej

Sport, 13 maja 2023 21:35

Z czterech zespołów z gminy Andrychów występujących w A klasie w sobotnie popołudnie, w ramach 22. kolejki spotkań wystąpiły aż trzy. Zawodnicy dwóch z nich – Burzy Roczyny i Znicza Sułkowice-Bolęcina mieli powody do radości. Mniej udanie w Kleczy Dolnej zaprezentowały się Gronie Zagórnik.

Druga w stawce Burza Roczyny rywalizowała na wyjeździe z Wisłą Łączany, która wiosną zawsze jest gościem, gdyż domowe spotkania rozgrywa na obiekcie Sokoła Chrząstowice. Nie inaczej było dziś. – Przyszło nam zagrać z mocnym przeciwnikiem na ciężkim terenie. Boisko było suche, twarde, więc piłka skakała i podstawowym zadaniem było jej szybkie sprowadzenie do ziemi. Trzeba było mocno się skupić żeby opanować piłkę – mówi Mateusz Siwiec, trener Burzy Roczyny.

W pierwszej odsłonie optyczną przewagę mieli goście, ale długo niewiele z tego wynikało. Aż nadeszła pierwsza minuta doliczonego czasu gry. Wówczas dwójkową akcję przeprowadzili Jarosław Talar z Jakubem Mizerą. Drugi z wymienionych wycofał piłkę do nadbiegającego Kamila Kierczaka i ten nie zmarnował wybornej okazji.

Po zmianie stron goście dominowali jeszcze bardziej, ale przewagę udokumentowali tylko jednym golem. Tym razem obronę rozklepali Radomir Romian do spółki z Łukaszem Rajdą, a dzieło zwieńczył Kamil Kierczak.

* * * * *

Nie było niespodzianki w Jaroszowicach. Jedna z najsłabszych drużyn w lidze Skawa po raz drugi w tym sezonie uległa Zniczowi Sułkowice-Bolęcina. O ile jednak jesienią zawody miały szalony przebieg, tak tym razem sułkowiczanie ustrzegli się błędów w obronie, a sami trzy razy umieścili piłkę w bramce.

* * * * * *

 Przed tygodniem po pierwsze punkty sięgnęły Gronie Zagórnik, remisując i to na wyjeździe z Huraganem Inwałd. Dziś beniaminek zagrał ponownie na wyjeździe, ale poprzeczka poszła już zdecydowanie wyżej. Czwarta w tabeli Iskra Klecza Dolna od pierwszych minut zagrała z animuszem, szybko ocierając gości ze złudzeń na korzystny wynik. Ostatecznie gospodarze nie dali się zaskoczyć ani razu, a sami fetowali zdobycie bramki aż sześciokrotnie.

* * * * *

Po sobotnich meczach prowadzi Olimpia Chocznia (54 punkty), która jutro na własnym stadionie zmierzy się z Huraganem Inwałd. Punkt mniej ma druga w stawce Burza Roczyny. Szóstą lokatę zajmuje Znicz (32), dziewiątą Huragan (27), a tabelę zamykają Gronie (1).

Wyniki:
Wisła Łączany – Burza Roczyny 0:2
Skawa Jaroszowice – Znicz Sułkowice-Bolęcina 0:3
Iskra Klecza Dolna – Gronie Zagórnik 6:0

woc Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content