Przejdź do treści

Śmiertelne potrącenie mężczyzny w Barwałdzie Górnym

Informacje, 21 listopada 2023 10:29

Wadowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym. Mundurowi apelują również o noszenie elementów odblaskowych.

20 listopada br., kilkanaście minut po godz. 6.00, na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący samochodem dostawczym marki Renault, mieszkaniec powiatu wadowickiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, poniósł śmierć na miejscu. Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Kierujący samochodem był trzeźwy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów.

Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać już z odległości około 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content