Przejdź do treści

Skazany za znęcanie trafił do aresztu tymczasowego

Informacje, 22 czerwca 2022 10:10

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim, w tymczasowym areszcie osadzili 31– letniego mieszkańca Bielska–Białej. Mężczyzna złamał obowiązujące go zakazy zbliżania się oraz kontaktowania z matką. Zakazy zostały orzeczone trzy lata temu przez oświęcimski Sąd w związku z przestępstwem znęcania.

W sobotę (18.06.2022) tuż przed godziną 9 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w jednej z miejscowości w gminie Kęty zatrzymali nietrzeźwego 31–letniego mieszkańca Bielska–Białej. Mężczyzna wbrew sądownie orzeczonemu zakazowi zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej miejsca zamieszkania gdzie wszczął awanturę. 31–latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Następnie sprawą zajęli się kęccy kryminalni. Funkcjonariusze zebrali dowody potwierdzające, że 31–latek w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie naruszył zakazy orzeczone w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Wtedy to, mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu za przestępstwo znęcania nad matką. Środki zapobiegawcze w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej obowiązywały go do listopada 2023 roku.

Wczoraj (20.06.2022) zatrzymany oraz akta jego sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator po zapoznaniu z zebranymi przez policjantów dowodami wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego. Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia policjanci osadzili zatrzymanego w jednym z aresztów tymczasowych.

Za złamanie sądownie orzeczonych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content