Przejdź do treści
Reklama

Siatkarki z Dwójki najlepsze w Małopolsce

Sport, 29 kwietnia 2015 09:01

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 pokonały swoje rówieśniczki z Krakowa, Wieliczki czy Starego Sącza i wygrały zmagania wojewódzkie w minisiatkówce.

Podziel się

W dniu 28.04.2015 w Krzeszowicach odbył się finał wojewódzki szkół podstawowych w minisiatkówce dziewcząt. W zawodach uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie. Faworytami turnieju były szkoły podstawowe z Krakowa, Wieliczki i Starego Sącza. W rozgrywkach grupowych SP 2 zwyciężyła z SP 2 Wieliczka 2:0 i z SP Zalasowa 2:0. W półfinale "Dwójka” pokonała Stary Sącz również 2:0. A ponieważ  SP 155 Kraków także wygrała wszystkie swoje dotychczasowe mecze, obydwa zespoły spotkały się w finale.

Po bardzo dobrym, stojącym  na wysokim poziomie spotkaniu, dziewczęta z Andrychowa i z Krakowa rzuciły na szalę wszystkie swoje siły i umiejętności. Podopieczne Renaty Adamczyk zdobywając na początku każdego seta niewielką przewagę, potrafiły ją utrzymać, pewnie zwyciężając 2:0. Puchar i tytuł mistrza województwa małopolskiego pojechał więc do Andrychowa!

To nie koniec siatkarskich zmagań, bo dzięki tej wygranej Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie będzie reprezentować woj. małopolskie w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, które odbędą się w Głuchołazach w dn. 29-31.05 2015. Spotkają się tam z mistrzami pozostałych 15 województw. Trzeba tu nadmienić, iż prawie wszystkie  uczennice zwycięskiej  „Dwójki” uczęszczają do klasy sportowej oraz trenują w klubie MKS Andrychów. 

Skład zwycięskiej drużyny:
Gabriela Curzydło – kapitan, Iwona Kubień, Wiktoria Masiuk, Katarzyna Brańka, Anna Polak, Agnieszka Zaremba, Agnieszka Nalborczyk, Patrycja Kowala, Martyna Marczyńska, Maja Woźniak. Trener: Renata Adamczyk.

Info/foto: SP 2

(gs)

Podziel się
Skip to content