Przejdź do treści

Seria sukcesów uczniów ZDZ

Informacje, 22 listopada 2022 09:43

Już teraz, w listopadzie można stwierdzić, że mijający rok był szczególnie udanym czasem dla uczniów i nauczycieli Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Andrychowie. Jako jedni z nielicznych wybrańców zasłużyli sobie na udział w poligonie sił NATO w Polsce. Wygrali też Grę Terenową w Kościelisku, a Dominik Michalczyk został najsprawniejszym uczniem w powiecie wadowickim.

O tych wszystkich sukcesach opowiadali w Radiu Andrychów nauczyciele i uczniowie szkoły ZDZ, którzy odwiedzili nas razem z panią dyrektor Zofią Wanat. Kadrę nauczycielską reprezentowali panowie: Piotr Piwowarczyk, Paweł Żygliński i Piotr Sobala. Odwiedzili nas też uczniowie: Patrycja Leśniak, Julia Ramenda, Julia Stachura i Dominik Michalczyk.

Najciekawsze były opowieści z poligonu na Mazurach, gdzie reprezentacja szkoły z Andrychowa wzięła udział w „Bitwie Mazurskiej” – ćwiczeniach formacji NATO, z żołnierzami Polski, USA, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Wiele tych zdarzeń zaplanowano jako nocne ćwiczenia, były jazdy amfibiami, amerykańskimi transporterami, obsługa broni krótkiej i długiej, a nawet amerykańskich granatników. Aby wyjechać do Bemowa Piskiego trzeba było przejść ogólnopolskie kwalifikacje i szkoła z Andrychowa zakwalifikowała się bez problemu. Uczniów przygotowywał do tego Paweł Żygliński, a był tam z nimi Piotr Piwowarczyk. Jak sam przyznał, ten tydzień na poligonie wymagał żelaznej kondycji, a po całym dniu w polu wszyscy zasypiali w kilka sekund. Uczniowie opowiadali nie tylko o samych ćwiczeniach, ale też o kontaktach z żołnierzami innych krajów i kadetami spoza Polski.

Z kolei 11 listopada uczniowie klas wojskowych ZDZ w Andrychowie i Wadowicach uczestniczyli w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku. Kadeci z Andrychowa po raz kolejny okazali się najlepsi spośród 46 drużyn z całego województwa małopolskiego.

Sukcesem andrychowian był też turniej siatkówki, w którym spośród uczniów Andrychowa, Kęt i Wadowic okazali się najlepsi. Najlepszym siatkarzem turnieju został Adrian Guzdek z Andrychowa. Z kolei 16 listopada przeprowadzono konkurs na najsprawniejszego ucznia powiatu wadowickiego i wygrał go Dominik Michalczyk, który pokonał tor przeszkód w najlepszym czasie.

Jak powiedziała nam dyr. Zofia Wanat, najważniejsze w tych wszystkich zawodach i zmaganiach jest wyrabianie w młodych ludziach dyscypliny, zamiłowania do pracy i doskonalenia samego siebie.

mn

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content