Seniorzy wygrali w Rybniku, seniorki pokonały Jedynkę Tarnów

Sport, 27 listopada 2021 20:23

Sobotnie mecze seniorskich drużyn MKS-u Andrychów okazały się udane, bo panie wygrały z UKS Jedynką Tarnów 3:0, a panowie pokonali Volley Rybnik 3:1.

W jedenastej kolejce II ligi siatkarzy MKS Andrychów zmierzył się z plasującym się w ogonie tabeli Volleyem Rybnik. Podopieczni trenera Tomasza Rupika szybko wyszli na dwusetowe prowadzenie, ale później rybniczanie wrócili do gry, bo zwyciężyli w trzeciej partii. Czwarty set padł łupem andrychowian, ale dopiero na przewagi i MKS zainkasował kolejne trzy punkty. Tymczasem swój mecz przegrał Kęczanin Kęty, a więc wiceliderujący MKS Andrychów ma już aż osiem punktów przewagi nad drużynami z Kęt i z Jasła.

Z kolei w I lidze małopolskiej kobiet andrychowianki do zera pokonały UKS Jedynkę Tarnów, w setach do 15, 17 i 14. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trener Beaty Książek utrzymały pierwsze miejsce w tabeli.