Przejdź do treści

Samorządowcy na Kocierzu

Informacje, 16 listopada 2015 17:27

Ponad stu szefów gmin przyjechało do ośrodka Hotel & Spa Kocierz na Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Trzydniową konferencję poświęcono przede wszystkim energetyce i ochronie środowiska.

Podziel się

Gospodarzem Forum tym razem jest Gmina Andrychów, a współorganizatorem – Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Gości przywitał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, a pierwszym prelegentem był Stefan Jasek, doradca Zarządu TD S.A., który mówił o aspektach prawnych zakupu energii.
Konferencja potrwa do środy, a samorządowcy będą na niej rozmawiać m.in. o odnawialnych źródłach energii i efektywności oświetlenia ulicznego. Przy tej okazji Gmina Andrychów zaprezentuje swoje doświadczenia przy wdrażaniu Programu SOWA, czyli wymiany kilku tysięcy punktów świetlnych na LED-owe. Uczestnicy spotkają się także z wicemarszałkami Województwa Małopolskiego. Będą też warsztaty i dyskusje panelowe na wybrane tematy. Ponadto goście zwiedzą Andrychów i okolice, np. Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. mn

Podziel się
Skip to content