Przejdź do treści

S.O.S. Andrychów w półfinałach Mistrzostw Polski

Sport, 20 kwietnia 2015 11:34

​Trenowani przez Piotra Trojaka młodzicy S.O.S. MKS Andrychów wywalczyli w tym sezonie tytuł mistrza Małopolski, potem świetnie spisali się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski i awansowali do półfinału MP.

Podziel się

Półfinał MP rozgrywany był w weekend (18-19 kwietnia) w Warszawie. Na początek andrychowianie sprawili ogromną niespodziankę, pokonując 2-0 jednego z faworytów – zespół Jastrzębskiego Węgla. Kolejnym przeciwnikiem był mistrz województwa mazowieckiego MOS  Wola Warszawa . Andrychowianie przegrali 2:0. Decydujące mecze rozegrały się w niedzielę. Andrychów pokonał UKS Międzyrzecz Podlaski 2:1. Po pierwszym secie przegranym bardzo wysoko udało się zmobilizować całą ekipę i wygrać 2 kolejne sety, utrzymując szansę awansu. Wszystko zależało od meczu Warszawy z Jastrzębskim. Niestety wygrana 2:1 Jastrzębskiego dała im awans. Decydowały małe punkty, w których Andrychów miał sporą stratę. 

Chłopcy z Andrychowa znaleźli się w 16-tce najlepszych drużyn w Polsce. Drużynie z Andrychowa zabrakło najmniej spośród wszystkich półfinalistów do awansu na finały Mistrzostw Polski. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i myślę że 9-10 miejsce należy do Andrychowa – mówi trener Piotr Trojak. – Sezon młodzika dobiegł końca. Dziękuję wszystkim zawodnikom, rodzicom i kibicom, trenerom za zaangażowanie, pomoc, walkę i wspaniałe emocje, jakie było nam dane przeżyć przez ten cały sezon – podsumowuje szkoleniowiec.

Skład MKS Andrychów:
Tymoteusz Ściga (kapitan), Filip Kopaczewski, Piotr Rodak , Damian Misiek, Szymon Pomietło Dawid Sokołowski, Kamil Drzazga, Kordian Niemczyk, Maciej Micherda, Dawid Wykręt, Maciej Kułaga, Christian Bogacz, Marcin Kapera, Jan Ściga, Krzysztof Kubień.

Trener S.O.S. Piotr Trojak, Tomasz Rupik
  
Klasyfikacja końcowa:
1. UMKS MOS Wola Warszawa
2. Jastrzębski Węgiel
3. S.O.S. MKS Andrychów
4. UKS Międzyrzecz Podlaski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content