Przejdź do treści

Rzyki: Zeszli mostowcy, wchodzą drogowcy

Informacje, 18 października 2023 12:37

W Rzykach trwa ostatni etap budowy swoistej mini-obwodnicy, która już połączyła Młocki Górne i osiedle Za Kościołem. Gotowa jest też konstrukcja mostu, który stanął na odnodze do drogi powiatowej wiodącej do Rzyk Praciaków.

Owa odnoga wymaga teraz ułożenia stosownych podkładów i asfaltu. Podobnie część mostu. Jak zapowiada sołtys Rzyk Zofia Moskwik, końcówka nowej drogi tuż przy skrzyżowaniu z powiatówką będzie poszerzana, aby umożliwić wygodny i przede wszystkim bezpieczny wyjazd z tej odnogi, która w tym przypadku jest drogą podrzędna. Z kolei z informacji przekazanej nam przez kierownika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie Szymona Wnęczaka wynika, iż wprawdzie całość powinna być gotowa do końca roku, to jednak zostanie zrealizowana wcześniej. Po opuszczeniu miejsca budowy przez mostowców wkraczają tu drogowcy, którzy szybko powinni uporać się z zadaniem.

Przypomnijmy, że inwestycja w Rzykach jest największym przedsięwzięciem w ramach modernizacji dróg gminnych, na które władze Andrychowa pozyskały środki finansowe z „Polskiego Ładu”.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content