Przejdź do treści

Rzeźby Zbyszka Burego na wystawie w Oświęcimiu

Kultura, 09 września 2021 08:35

Do 17 października w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana jest wystawa „IV Oświęcimski Salon Sztuki”. Wśród prac 33 artystów swoje najnowsze rzeźby w drewnie zaprezentuje również Zbyszek Bury z Roczyn.

– Nazwa wydarzenia nawiązuje do tradycji Paryskiego Salonu Sztuki, który był wyznacznikiem kierunków i mód panujących w sztuce od XIX wieku. Sama wystawa to lokalna tradycja prezentowania najnowszych dokonań twórców związanych z Oświęcimiem, którą zapoczątkowała w latach dziewięćdziesiątych XX wieku Galeria Sztuki Pro Arte Haliny Kozioł. Od wielu lat wystawa prezentowana jest w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury, objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim i towarzyszy obchodom święta miasta – informuje organizator.

– Salon Sztuki jest okazją do zaznaczenia, jak istotna dla miasta jest sztuka i jej obecność w życiu społeczności. Artyści tworząc, poszerzają horyzonty odbiorców, a wystawa jest odbiciem czasów, w których żyjemy – Magdalena Prochowska, kurator wystawy.

p Fot. Zbyszek Bury

Podziel się
Skip to content