Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Rządowe promesy: Miliony trafią na andrychowskie inwestycje

Informacje, 30 kwietnia 2021 12:17

Wczoraj (29 kwietnia) wręczono samorządowcom promesy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze trafią też do gminy Andrychów, i to aż na cztery ważne przedsięwzięcia.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach dostanie milion złotych dofinansowania na budowę sali sportowej (wraz z przewiązką) przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie. Przypomnijmy, że już wcześniej tj. w ubiegłym roku samorząd powiatowy pozyskał na andrychowską inwestycję przy LO kwotę 3,5 mln złotych. Starostwo otrzymało ponadto wczoraj gwarancję na 9,1 mln złotych, z tego część tej kwoty zostanie przeznaczona na rozbudowę drogi powiatowej nr 1738K w Rzykach.

Jeszcze więcej pieniędzy mają zapewnione władze Andrychowa. 8 milionów złotych trafi na realizację projektu związanego z Pańska Górą (na ten cel Urząd Miejski pozyskał już też pieniądze z funduszy europejskich), a także 1,5 mln zł na rewitalizację osiedla Olszyny.

Promesy wręczał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w asyście posłów. Andrychowskie władze reprezentował zastępca burmistrza Wojciech Polak.

jd Fot. Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Skip to content