Przejdź do treści

Ruszyły zapisy do piłkarskiej ligi szóstek!

Informacje, 27 sierpnia 2022 12:11

3000 złotych gotówki blisko 1000 bonów na dyszkę od Galicjanki, 12 voucherów na serwis samochodowy i dwie mobilne balie wodne na weekend. To pula nagród w jesiennej edycji GOLA, czyli Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. Zapisy do ligi trwają tylko do końca sierpnia!

Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie zwrotna kaucja 300 zł (200 zł dla zawodników niepełnoletnich), która zostanie wpłacona na wypadek oddania meczu walkowerem, zgubienia piłki bądź kar dyscyplinarnych. Od 15 do 18 roku życia gra dozwolona jest za zgodą rodziców.

Zgłoszenia do ligi przyjmowane są przez maila: sport@wadowice.pl. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO GOLA, a w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz numer kontaktowy. Więcej informacji na temat zapisów udzielają Animatorzy Orlika: Tomasz Mamcarczyk (512-448-952) oraz Maciej Skawina (501-051-178).Co ważne, zespoły, które brały udział w poprzedniej edycji, również muszą dokonać zgłoszenia!

Dokładny regulamin rozgrywek oraz formularz do wpisania składów zostanie przesłany do 1 września br.

Po zakończeniu zapisów drużyny zostaną podzielone na dwie ligi, zgodnie z rozstrzygnięciami z wiosennej rundy. System rozgrywek pozostanie bez zmian. Najlepsza ekipa 2 ligi awansuje do pierwszej, a ostatnia drużyna pierwszej ligi spadnie do drugiej. Cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej awansują do fazy play-off, gdzie powalczą o miejsca medalowe i nagrody główne.Aktualny podział drużyn według rozstrzygnięć z rundy wiosennej zaprezentowany jest na poniższej grafice.

Nowo zgłoszone drużyny rozpoczną rywalizację od drugiej ligi, a w razie wycofania się zespołów pierwszoligowych, bądź powiększenia pierwszej ligi (co nastąpi w przypadku zgłoszenia się do GOLA minimum 16 zespołów), przepustkę z drugiej ligi otrzymają wicemistrz z wiosny – Asy z B klasy oraz trzecia siła 2. Ligi Dachy Pszczeliński.W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich PZPN (amatorzy bez profesjonalnego kontraktu). GOLA zostanie rozegrana na orliku w Wadowicach (ul. Błonie 2) w każdy wtorek i czwartek w terminie wrzesień-listopad. Pierwsza kolejka zaplanowana jest w terminach 6-8 września br.

Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, a koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika. Głównym sponsorem GOLA jest Galicjanka, która przekaże nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie może uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu.Pozostałymi sponsorami GOLA są Mobilna Balia Wodna która przygotowała bony na wynajem balii wodnej na weekend (2 x 1000 zł) oraz Mrugacz Auto Serwis, który ufundował 12 bonów na serwis samochodowy do wykorzystania w zakładzie mechanicznym MAS.

Regulamin dostępny na wadowice.pl

Podziel się
Skip to content