Przejdź do treści

Ruszyła Kampania Społeczna „Podziękuj Pszczole”

Informacje, 20 czerwca 2023 12:39

Główną bohaterką kampanii jest pszczoła miodna, która zapyla pond 90% roślin uprawnych. Nie zapominamy jednak o pozostałych zapylaczach, które są bardzo ważne dla całego ekosystemu i zachowania bioróżnorodności.

Mało kto wie, że poranną kawę, ulubione konfitury z truskawek, a nawet bawełnianą koszulkę zawdzięczamy właśnie pszczołom i innym zapylaczom. Dlatego kampania „Podziękuj Pszczole” ma na celu angażować społeczeństwo do wyszukiwania produktów codziennego użytkowania, którymi możemy się cieszyć dzięki pracy pszczół i tym samym wyrażaniu wdzięczności tym cennym owadom– mówi Barbara Łysoń, prezeska Fundacji Apikultura.

Dzięki pracy zapylaczy możemy się cieszyć nie tylko owocami i warzywami, ale również tymi mniej oczywistymi, jak wspomniana we wstępie kawa czy bawełna, jak również pasza dla zwierząt hodowlanych. Powiązań pszczół z naszym codziennym życiem jest więcej niż się nam wydaje.

Każdy z nas ma za co im dziękować! Kampania kierowana jest do wszystkich osób, którym zależy na środowisku, chcą docenić rolę owadów zapylających i pomóc w edukacji społeczeństwa. Aby zostać promotorem kampanii, wystarczy wykonać zdjęcie z produktem, który zawdzięczmy pszczołom, wstawić na Facebook lub Instagram i oznaczyć je @podziekujpszczole oraz hasztagiem #podziekujpszczole.

Im więcej postów w social mediach oznaczonych w ten sposób, tym do większej liczby osób dotrze informacja o kampanii i tego, jak wspierać zapylacze.

Ponadto nasz wolontariusze skontaktują się z autorami zdjęć, aby przekazać im certyfikaty uczestnictwa. Kampania rozpoczęła się 20 maja, czyli w Światowy Dzień Pszczół, na wadowickim rynku, gdzie miało miejsce wydarzenie edukacyjno-promocyjne.

Odbyły się warsztaty z wykonywania świec z wosku pszczelego, przekazanie sadzonek roślinek miododajnych oraz gry i zabawy dla najmłodszych, a wszystko pod hasłem „Podziękuj Pszczole”. Organizatorzy planują więcej podobnych działań. Harmonogram wydarzeń jest dostępny >>>TUTAJ

Organizatorem Kampanii jest Fundacja Apikultura

Materiał nadesłany przez Apikultura

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content