Przejdź do treści

Ruszył zapisy do Biegu Wadowickiego

Informacje, 29 września 2022 12:47

Urząd Miasta w Wadowicach oraz Stowarzyszenie BNA Sport zapraszają do udziału w biegu ulicznym, który odbędzie się w niedzielę 30 października na dystansie 10 km, z sumą przewyższeń około 330 m. Całość przebiega przez Wadowice oraz okolice po atestowanej, w pełni asfaltowej trasie.

Przed biegiem głównym, odbędą się starty dzieci i młodzież. Jak co roku zapraszamy najmłodszych biegaczy do rywalizacji, ale przede wszystkim chcemy, by dobrze się bawili z rówieśnikami. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans dostosowany do ich wieku, czyli 200m, 400m lub 1000 m.

Bieg wchodzi w skład cyklu Beskidzka Trójka wraz z Wadowickimi Biegami Górskimi i PHŁ Inwałd Półmaratonem, a medale tworzą wspólnie pamiątkową całość. Zapisz się TUTAJ.

Bieg uliczny, choć niekoniecznie płaski – przewyższenia wynoszą nawet 330 m na atestowanej 10 kilometrowej trasie. Całość przebiega przez Wadowice oraz okolice w całości po asfalcie. Po trudach biegu na mecie czekać będzie niezmiennie kremówka papieska, wyjątkowy medal i niezapomniana atmosfera – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Przed biegiem głównym o 9 odbędą się starty dzieci i młodzież. Jak co roku zapraszamy najmłodszych biegaczy do rywalizacji, ale przede wszystkim chcemy, by dobrze się bawili z rówieśnikami. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans dostosowany do ich wieku, czyli 200 m, 400 m lub 1000 m.

Harmonogram | niedziela, 30 października 2022
8:00 – 9:30 Odbiór pakietów startowych – biuro zawodów SP 4 ul. Słowackiego 4
9:00 – 9:40 Biegi dzieci i młodzieży – pl. Jana Pawła II
9:50 Start biegu głównego – pl. Jana Pawła II
11:10 Zamknięcie trasy biegu głównego
11:30 Dekoracje i zakończenie zawodów
Harmonogram może ulec zmianie.

Szczegółowe informacje oraz regulamin i trasy dostępne są na biegwadowicki.pl lub na profilu Facebook

Źródło: UM w Wadowicach

Podziel się
Skip to content