Przejdź do treści

Rozbudowa boisk przy ZSS w Roczynach na ukończeniu

Informacje, 03 listopada 2023 13:58

Dobiega końca pierwszy etap rozbudowy boisk przy Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zwłaszcza pogoda, to całość ma być gotowa 11 grudnia.

Dziś inwestycję wizytowali przedstawiciele lokalnych władz – burmistrz Tomasz Żak, jego zastępca Wojciech Polak oraz skarbniczka gminy Dorota Żywioł, która nawet wypróbowała niektóre urządzenia. Dyrektor roczyńskiego ZSS Andrzej Kojder nie tylko zaprezentował nowe obiekty, ale także poinformował o dokonaniach placówki i jej sytuacji materialnej. Prosił także o wsparcie pomysłu, by ulica przed szkołą stała się drogą jednokierunkową.

Obecnie gotowa jest już siłownia zewnętrzna, boisko czeka na pomalowanie linii i założenie piłkochwytów, teren wymaga uporządkowania oraz wyrównania. Pierwszy etap inwestycji kosztował 600 tys. złotych. Zadanie zostało dofinansowane kwotą 240 tysięcy złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” . Za projekt zapłacono z funduszy szkolnych, reszta jest finansowana z budżetu gminy.

jd Fot. Jacek Dyrlaga i Andrzej Kojder

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content