Przejdź do treści

Rowerem przez Tadżykistan i Afganistan

Informacje, 15 kwietnia 2016 10:38

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” przy ASM w Andrychowie zaprasza na spotkanie z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem – podróżnikami prowadzącymi blog LosWiaheros.pl.

Podziel się

Blog jest pełen praktycznych porad na temat taniego podróżowania oraz inspiracji do bliższych i dalszych wojaży. Spotkanie zatytułowane „Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan” odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie ASM przy ul. Lenartowicza 7. „Dwójka Polaków. Dwa rowery. Dwie pory roku – zima i lato. Dwie przygody w dwóch częściach Pamiru – tadżyckiej i afgańskiej. Tak w skrócie można podsumować 3 tys. kilometrów, które pokonaliśmy po górskich drogach i bezdrożach. Pamir wczesną zimą okazał się być jednym z najbardziej fascynujących miejsc w jakich byliśmy. Rozsmakowani w tadżyckiej części Pamiru spoglądaliśmy przez rzekę coraz częściej na jego afgańską stronę. Widok majestatycznych, ośnieżonych szczytów nas zahipnotyzował i musieliśmy tam pojechać. Obawy były, bo to w końcu kraj, w którym wg mediów toczy się nieustająca wojna, a każdy biały człowiek jest na celowniku „brodatych z kałachami”. Zdziwienie afgańskich celników na widok turystów na rowerach było tak duże, że wzięliśmy to za dobrą monetę i pojechaliśmy sprawdzić, jak bardzo mamy inne wyobrażenie o tej części świata. Plan był taki, aby dojechać pod samą granicę z Chinami, gdzie ciągle można spotkać koczownicze rodziny kirgiskich nomadów. Co z tego wyszło? Przekonajcie się przychodząc na nasze slajdowisko w Andrychowie.”
Zapraszamy. Wstęp wolny Najbliższe wycieczki górskie Koła PTTK „Chałupa”:24.04.2016 – Góry Strażowskie – Strażov08.05.2016 – Magura Orawska – Minčol15.05.2016 – Góry Straceńskie (Słowacki Raj) – Veľká Knola05.06.2016 – Niżne Tatry – Krakova hol'a12.06.2016 – Wycieczka krajoznawcza do Czech – Mladečské jeskyně, Zamek Bouzov, miasto Bouzov, Zamek Helfsztyn19.06.2016 – Tatry – Koprowy Wierch Strona internetowa Koła: http://kolo-pttk.wix.com/chalupa 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content