Przejdź do treści
Reklama

Roots Rockets znów w muzycznym show i z nową płytą

Kultura, 07 kwietnia 2015 15:18

Grają od przeszło czterech lat i cieszą się coraz większą popularnością. W kwietniu ma ukazać się ich drugi krążek „Marsala”, który promuje teledysk „Tylko ty”. Kojarzony z muzyką reggae zespół Roots Rockets otwiera się na nowe brzmienia i style, może także pochwalić się kolejnymi sukcesami.

Podziel się

Już na debiutanckiej „RRewolucji” można było usłyszeć zmiany. Nagranie tamtej płyty wygrali jako nagrodę na nowosądęckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka. Płyta ukazała się wiosną 2013 roku nakładem wydawnictwa ZIMA Records. – Album uzyskał bardzo dobre przyjęcie w środowisku reggowym między innymi zyskując tytuł "Debiut Rootsowy Roku" według reggowego czasopisma Free Colours, „Modlitwa IV” została wybrana utworem roku plebiscytu tego magazynu a także przebojem roku audycji Streafa Dread Polskiego Radio CZWÓRKA, singiel „A gdy zgasną Świtała” dostał się na składanke „Rastastacja Vol. VIII”. W trasie promującej płytę zespół odwiedził kilkadziesiąt miast, grając koncerty klubowe jak i na największych festiwalach reggowych w kraju, jak Reggae Nad Wartą, czy Reggae Na Piaskach gdzie zdobył I miejsce w Konkurse Młodych Talentów – czytamy na oficjalnej stronie zespołu.
Do sukcesów na pewno przyczynił się udział w programie Polsatu „Must be the music”. Roots Rockets w ósmej edycji tego show doszli do półfinału, zdobywają świetne recenzję jury. Teraz też biorą udział w tym muzycznym show. W Wielką Niedzielę ponownie mogliśmy ich zobaczyć w telewizji. Recenzje jury były rewalacyjne.
Obecnie koncertują razem z Kamilem Bednarkiem (w marcu wystąpili przed nim w MDK). – Do tej współpracy doszło przypadkowo – mówił Tomek Mańkowski, perkusista. – Mieliśmy okazję spotkać się kilka razy  z menadżerem Kamila w przeszłości. I tak się zaczęło.
„Marsala” zawiera elementy popu, rocka, stylu funky i – oczywiście – reggae. Część utworów powstała spontanicznie, dzień przed nagraniem. Początkowo album miał zawierać dziesięć kawałków, skończyło się na dwunastu. – Kosztowało nas to trochę, nad płytą pracowaliśmy od wakacji – mówi Beniamin Sobaniec, wokalista i założyciel grupy. – Poprzednią RRewolucję nagrywaliśmy „śladami”, każdą sekcję osobno. Tu mieliśmy możliwość nagrywania wspólnie, przez co wydaje się nam, że całość brzmi bardziej żywo.
Tę świeżość i dynamikę dobrze obrazuje teledysk, „Tylko ty”, który od 2 do 25 marca miał ponad 25 tys. wyświetleń w serwisie Youtube. Beniamin podąża za dziewczyną, gdzieś w wielkim magazynie zabytkowych tramwajów i spotyka kolejnych członków zespołów. Efektowne i świetnie zrealizowane. 
Obecnie zespół tworzą: Beniamin Sobaniec – Wokal, Gitara; Tomasz  "Młody" Mańkowski – Perkusja; Filip Nowakowski – Instrumenty Klawiszowe; Dawid "Maniek"  Mańkowski – Gitara Solowa; Mateusz "Wiewiór" Przystał – Gitara Basowa; Paweł "Bombel" Mańkowski – Klawisze; Damian "Pilot" Łysoń – Puzon; Robert Kaczmarczyk – Saksofon. Premierę płyty zaplanowano na 16 kwietnia. Szczegóły na fanpage’u zespołu oraz stronie rootsrockets.pl.

(luk)
Podziel się
Skip to content