Przejdź do treści

Roots Rockets zmienia nazwę

Informacje, 20 grudnia 2016 10:58

​Andrychowski zespół Roots Rockets zmienił nazwę. Teraz finaliści dziewiątej edycji Must be the music nazywają się… Beniamin.

Podziel się

Roots Rockets to formacja założona jesienią w 2010 roku w Andrychowie, prezentujaca klimaty roots, rock, reggae, blues, funk. Zespół ma na koncie dwie płyty: debiutancką RREWOLUCJĘ wydaną w 2013 nakładem wytwórni „Zima Records”, za którą zespół otrzymał miano debiutu Roots’owego roku przez reggae'owe czasopismo Free Colours oraz krążek "MARSALA 2.0.1.5", który ukazał się w kwietniu 2015 r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys. Zespół dotychczas zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Reeagenwalde, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach. Ponad to ma na koncie masę koncertów klubowych, między innymi trasę koncertową z Kamilem Bednarkiem.

Zespół w 2016 roku zwyciężył w Festiwalu Supportów Hej Fest w Zakopanem. W reportażu „Zmiany” zamieszczonym w serwisie Youtube i na oficjalnej stronie zespołu Beniamin Sobaniec i spółka tłumaczą powody decyzji o zmianie nazwy i opowiadają o pracach nad nową płytą.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content